Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Instytucje

Dom Spotkań z Historią
placówka oświatowa

4. czerwca Dom Spotkań z Historią wyłącza system
Happeningi uliczne, wystawy, filmy, koncerty i inne atrakcje będą towarzyszyły stołecznym obchodom dwudziestej rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Wydarzenia pod hasłem Wyłącz system organizuje Dom Spotkań z Historią, a patronat nad nimi objęła prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Imprezy 4 czerwca poprzedzą 3 akcje startowe. 19 maja na latarniach, skrzynkach pocztowych, samochodach będzie można znaleźć magnesy Grupy Twożywo z hasłami takimi jak np. „Oddanie władzy”. 22 maja w mieście pojawią się billboardy ze zdjęciami autorstwa Marty Deskur, których bohaterami są mniej znani opozycjoniści, a od 29 maja w kinach i wagonach metra emitowane będą spoty w reżyserii Ewy Stankiewicz.

4 czerwca na Krakowskim Przedmieściu od godziny 17 na warszawiaków będą czekały główne atrakcje obchodów. Narzekanie, TeleWirus, Liryczny demontaż – to tylko niektóre z nich. Celem imprezy jest umożliwienie mieszkańcom stolicy radosnego uczczenia pamięci o „pierwszym dniu wolności”.

Świętować będzie można też 5 czerwca w Elektrociepłowni Powiśle, gdzie o godzinie 20.00 rozpocznie się wielka fiesta.

Szczegółowy opis akcji i imprez wraz z mapką jest dostępny na stronie: www.wylaczsystem.pl. Zachęcamy do wspólnego świętowania!


***

Dom Spotkań z Historią (DSH) — instytucja kultury m. st. Warszawy — zajmuje się popularyzowaniem historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w XX wieku, szczególnie akcentując skutki nazizmu i komunizmu. Organizuje wystawy, projekcje filmowe, spotkania ze świadkami, seminaria, warsztaty edukacyjne oraz prowadzi działalność wydawniczą. Swoje zasoby udostępnia bezpłatnie. DSH ściśle współpracuje z Ośrodkiem KARTA, niezależną organizacją pozarządową, od lat dokumentującą historię minionego stulecia, oraz innymi organizacjami i środowiskami
w kraju i za granicą, m.in z Instytutem Pamięci Narodowej, Instytutem Studiów Politycznych PAN; Instytutem Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie; Ośrodkiem Badań, Informacji i Upowszechniania Memoriał w Moskwie, Instytutem Badań nad Totalitaryzmem im. Hannah Arendt w Dreźnie, Fundacją Körbera w Hamburgu.

Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, 00-324 Warszawa, czynny: wtorek-piątek: 10.00-18.00 oraz sobota-niedziela: 11.00-17.00. Księgarnia historyczna otwarta w godzinach pracy DSH oraz podczas spotkań. Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.dsh.waw.pl.

Multimedia