Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Sweeetie Irie w Klubie GramOFF/ON
Kiedy
23 stycznia 2016 (sobota) g. 21:00
Gdzie
Klub GramOFF/ON, ul. Chłodna 35/37 (mapa)
zamknij
Bilety
20 zł

Z materiałów Organizatora:

"w warszawskim klubie GramOFF/ON zaśpiewa legenda brytyjskiej sceny reggae/dancehall Sweeetie Irie!!! Będziecie mogli usłyszeć jego najlepsze tiuny od reggae przez dancehall aż po jungle. Oprócz gwiazdy wieczoru, na dwóch scenach wystąpi czołówka polskiej sceny soundsystemowej:

STAGE #1 Reggae / Dancehall / Jungle
★ SWEETIE IRIE (UK ALLSTARS / REALITY SHOCK)
★ ZJEDNOCZENIE SOUND (DJ KRZAKU / DIEGO DON)
★ JAM VIBEZ SOUND (AVIOM / KLEEB / DADDY BOZO)
★ BADD DUTTY SOUND (RAS JUNIOR / SZPRANCYL / MIKOMAN)

STAGE #2 Roots / Reggae / Dub / Mash Up
★ FATTY FATTY (MANFAS / XYH)
★ SELEKTA SOUND (JOGI BABU)
★ SYNTOPA SOUND
★ ROOTSHOT (DF1, DOPE WORX)

★ SWEETIE IRIE (UK) ★
Wszystko zaczęło się, gdy nieobliczalny młodzeniec z Ladbroke Grove został odesłany na Jamajkę w celu poznania tamtejszej kultury i jej korzeni. Dzień po powrocie do Londynu nagrał on wraz z Aswad utwór 'On & On ", który stał się hitem w ponad 50 krajach, co było prawdziwym początkiem kariery dla człowieka uznanego za króla dancehall-u w Wielkiej Brytanii - Sweetie Irie. Od początku swojej kariery, ze względu na swój charakterystyczny, „warczący” wokal, Sweetie współpracował z takimi sound-systemami jak Java One Love i Coxson, dzięki czemu od bardzo dawna uznawany jest za pioniera brytyjskiej sceny dancehall oraz ragga.
W momencie podpisywania kontraktu z Island Records w latach ’90, Irie miał już na swoim koncie kilka znaczących hitów i kontynuował podbój sceny wileokrotnie współpracując z Fashion Records - największą ówczesną wytwórnię reggae w Wilekiej Brytanii. Pełne energii występy na żywo w wykonaniu Sweetie Irie stały się legendą, dzięki czemu wielokrotnie gościł on na scenach całego świata.
Irie tworzy kolejne, przepełnione unikatowym brzmieniem hity wspólpracując z Middlerow Records, dodatkowo zaznaczając swoją trwałą oebcność w głównym nurcie światowego dancehall-u współpracą muzyczną z Ed’em Case - Irie pojawił się na pierwszym singlu Gorillaz - najczęściej granego singla radiowego 2001 roku w USA.
W ostatnich latach Sweetie Irie znany jest w głównej mierze z barwnej i niezwykle różnorodnej współpracy z takimi artystami jak Ian Brown, Scritti Politti, Congo Natty, Roni Size, No Doubt- numer z jego udziałem otwierał każdy koncert tej grupy podczas ich ostatniego „world tour”.
Irie pisał i tworzył muzykę dla takich artystów jak Luciano, Nenneh Cherry, Damon Albarn, Topcat, Tippa Irie, zajmował się produkcją muzyczną dla takich gwiazd jak Gemma Fox i Kila Kella oraz zremiksował utwory Simona Webba i Sugar Babes.
Nadchodzący album Sweetie Irie zostanie wydana w 2015 roku na iTunes. Jego fani mogą spodziewać się kolejnej kombinacji „smash hits” oraz muzycznej podróży po najlepszych dancehall-owych brzmieniach w UK.

★ ZJEDNOCZENIE SOUND ★
(DJ KRZAKU / DIEGO DON)
Od 14 lat łączą wszystkie nurty jamajskości – od roots reggae poprzez dub do najnowszego dancehallu. W tym roku Pablopavo, Diego i Krzaku wydali album „Inity”. Kto go zna, ten wie – dobra zabawa murowana!
„Kiedy zaczynaliśmy Diego był jeszcze w przedszkolu. Na początku byliśmy tylko ja, Pablo i Marianna. Pierwszą bibę jako Zjednoczenie zagraliśmy 22 lipca 2001 roku na imprezie Reggae Manifest Lipcowy, w nieistniejącym już warszawskim CDQ” – tak początki czołowego polskiego sound systemu wspomina DJ Krzak.
Zjednoczenie Soundsystem to kolektyw obecny na polskiej scenie od 2001 roku. W obecnym kształcie składają się na niego selecta Krzak oraz nawijacze – laureat „Paszportu Polityki” Pablopavo i młoda krew, Diego. Mniej aktywnymi obecnie członkami ekipy, przez wiele lat stanowiącymi o jej obliczu, są Reggaenerator i Lady Manana. Zjednoczenie to siła raggamuffin i starej szkoły, czerpiąca inspiracje z klasycznych jamajskich nawijaczy w stylu Super Cata, Sister Nancy, Nicodemusa czy Cutty Ranksa. Jak przystało na klasyczne soundsystemowe wydarzenia, ich imprezy opierają się na pełnej improwizacji i freestylach nadawanych do riddimów wybranych przez Krzaka.
W 2011 roku ukazała się ich EPka, wydana z okazji 10-lecia cyklu imprezowego "Reggae Faza". Zjednoczenie Soundsystem miało również swój wkład w postaci piosenki i skitów w płytę Sidneya Polaka "Sidney Polak". W bieżącym roku ukazał się długo oczekiwany album Zjednoczenia. Na płycie "Inity" gościnnie pojawiają się King General, Damian SyjonFam, Kudłacz (Sensithief), Mic Liper (Roots Melody Sound System), Medik (Ictus sound), Daddy Bozo (Jam Vibez) i Szprancyl (Badd Dutty Sound), a także, w roli wprowadzającego w temat specyfiki sound systemu, znawca jamajskiej tematyki Jacek Krzypkowski. "International" to piosenka ponad podziałami narodowościowymi, rasowymi i wszelkimi innymi. Diego nawija po francusku, a Pablopavo po włosku i "ogólnosłowiańsku". Za brzmienie całości albumu odpowiada Olo Mothashipp.

★ JAM VIBEZ SOUND ★
(AVIOM / KLEEB / DADDY BOZO)
Daddy Bozo, Deer, Kleeb, Awiom – kolektyw **czterech fanów dobrej muzyki, promujący najlepsze brzmienia digital reggae – raggamuffin – dub. Na scenie od 2005 roku. Niezależnie od koniunktury skutecznie zaszczepiają wszystkim radość i pozytywne wibracje płynące z jamajskich (i nie tylko) nagrań. Zasłynęli na polskiej scenie bezkonkurencyjną z racji unikalności prezentowanych płyt, selekcją z lat osiemdziesiątych. Efektem tej fascynacji jest wydany w 2008 roku, świetnie przyjęty mixtape "Jamaican Stylee Mixtape Vol. 1".
**Od dłuższego lub krótszego czasu (generalnie rzadko) jest także z nami czwarty pasażer Jam Vibez: Deer - mentalny przewodnik nauczający w swoich tekstach jak żyć aby być w pełni wartościowym człowiekiem trudnych czasów XXI wieku. Niczym kometa, przelatuje przez raggamuffinowe riddimy zostawiając za sobą warkocz pełen treści i refleksji.

★ BADD DUTTY SOUND ★
(RAS JUNIOR / SZPRANCYL / MIKOMAN)
Badd Dutty sound to wesoła trzyosobowa ekipa w której skład wchodzą: Ras Junior, Szprancyl Szalony Naiwjacz i Mikoman
Ras Junior:
Od 2001 roku wraz z DJ’em Cannabichronic’iem oraz DJ’em Sim’em tworzy kolektyw LOBBY THC Końskie. W 2003 roku nagrał swój pierwszy mixtape DA REAL THING osadzony w klimatach reggae/ragga. Grał na siódmych oraz ósmych Urodzinach MAD CREW, uczestniczył także w Konkursie Idea Pop w Poznaniu, oraz brał udział w imprezie Callsberg Villige Festiwal na Helu latem 2005. Na imprezach występował wspólnie z takim DJ’ami, zespołami, MC oraz soundsystemami jak: DJ Feelx, DJ Bart, DJ Mini, DJ Ramone, DJ VIP, DJ Osa, DJ Leo, DJ Maziq, Gutek, Vienio & Pele, Tede, Borixon, Nowator, MC White, MC Globus, MC Maniac, Soundkail, Punkt Widzenia, Bassmedium Soundsystem, Dreadsquad Soundsystem, RICODEH Soundsystem, Zjednoczenie Soundsystem, Selekta Soundsystem, Power of Trinity, Maleo Reggae Rockers, Mc Navigator, RC (Righteous Child), Natty King, YT. Obecnie mieszka w Warszawie gdzie promuje jamajską muzykę.
Szprancyl:
Nawijaniem nakręcony od wielu lat, lubi hip hop, kocha raggamuffin i dancehall. Uwielbia wszelkie formy improwizacji. Przyznaje że wielką inspiracją jest dla niego Vavamuffin i Pablopavo, co daje się usłyszeć podczas imprez freestyluje. Do Warszawy przybył w 2010 roku. Od tej pory stara się intensywnie udzielać na muzycznej scenie. Na swoim koncie ma EP-kę "Siedem Prac Szprancyla", "Szalony reggae mixtape" oraz wiele luźnych kawałków.
Mikoman:
Wokalista Reggae - młody narybek sceny reggae. członek zespoły Badd Dutty Sound !

★ FATTY FATTY ★
(MANFAS / XYH)
Fatty Fatty - warszawski kolektyw selektorski, który tworzą Grzesiek Kuzka (manfas) i Krzysiek Wysocki (xyh). Weterani forum dyskusyjnego Reggae w Polsce, dali się poznać jako redaktorzy portalu reggaenet.pl i magazynu Free Colours, a przy tym wielbiciele klasycznego jamajskiego reggae. O wspólnym graniu z winylowych płyt zaczęli myśleć latem 2007. Za cel postawili sobie propagowanie korzeni muzyki jamajskiej ze szczególnym uwzględnieniem roots reggae lat 70., nie unikając przy tym wplatania w sety brzmień spod znaku ska, rub-a-dub, modern roots czy UK dub. Ekipa Fatty Fatty zadebiutowała za deckami w listopadzie 2007, odwiedzając na zaproszenie Olah & Bandulu Squad Szczecin.
Od grudnia 2008 prezentują miksy edukacyjne poświęcone historii muzyki jamajskiej - m.in. dwie części przedstawiającego dokonania Dennisa Bovella "Blackbeard At The Controls 1976-1980", "Rockers Galore – Channel One Productions 1975-1979" i "It Sipple Out Deh! Soundtrack of the Tribal War 1975-1983".
Zwycięzcy NorthWest 45 Shooter Sound Clash (październik 2009), trzeciej (grudzień 2009) oraz czwartej (kwiecień 2014) edycji Roots Clashu. Współgospodarze cyklów Reggae Addicts, Rootsmen Corner, Selector's Choice.

★ ROOTSHOT ★
(DF1, DOPE WORX)
Dj, promotor i organizator. Znany z różnorodności i doborowej selekcji. W jego setach muzyka zmienia się w czystą euforię i ADHD dozowane bezpośrednio do mózgu lub w trip po chillowym mikrokosmosie. Jeden z nielicznych posiadający zdolność łączenia beatów o nieuchronnym efekcie rave/bauns/bomboklat.
Często saportuje tuzów sceny jungle, dubstep, drum&bass tj: Aphrodite, Spor, Serial Killaz, Sukh Knight, J:Kenzo, Radikal Guru...
Poza aktywnością djską wytrwale wspiera i organizuje klimatyczne serie imprez ujawniające olbrzymi potencjał producentów i djów undergroundowej sceny niskich pasm i połamanych beatów.
Coś tam nagrał w internetach, jednak lepiej brzmi na żywo. Gdzie go znaleźć? Podążaj szlakiem bass, step, core.

★ SYNTOPA SOUND ★
To selektor, dj, organizator wydarzeń i promotor jamajskiej kultury; reprezentant jej elektronicznej odmiany – dubstep i jungle. Organizator wielu znakomitych wydarzeń na imprezowej mapie Warszawy – np. Warsaw Underground Festiwal, Dub Club Warsaw, Warsaw Jungle Massive. Współzałożyciel kolektywów Mystic Dubs, Original Bass Station oraz Warsaw Reggae. Uczestnik festiwalów: Ostróda Reggae Festiwal oraz ReggaeLand. Przede wszystkim zapalony słuchacz najlepszej selekcji i kolekcjoner płyt winylowych z najróżniejszych gatunków. Zjada dużo basu! Reprezent! Na koncie ponad 250 zagranych imprez! Zaprosił, grał, dobrze się bawił m.in. z: Shy FX, Mungo's HiFi, Bush Chemists, Blackboard Jungle, Shalamanda HiFi, Jah Free, King General, Biga Ranx, Deadly Hunta, Cian Finn, Echo Ranks, Steppa Style, Mystic MC, Radikal Guru, Adam Prescott, Roommate, Compa, Kryptic Minds, Mala, Jacky Murda, Fleck, PsychoFreud, Vargas, HoT i wielu innych!"

źródło: GramOFF/ON